O nas

Producent wysokiej jakości włókniny

Historia firmy Texton S.A. sięga 1992, kiedy to jeszcze jako spółka Texpol, z całkowicie polskim kapitałem zareagowaliśmy na potrzeby rozbudowującego się meblarstwa, nie posiadającego wówczas odpowiedniego zaplecza materiałowego. Naszym celem było uruchomienie produkcji nowoczesnych włóknin spełniających wymagania światowego rynku. Były to poliestrowe włókniny wysokopuszyste uzyskane metodą suchego sklejania tzw. termobondingu.

Rok 1995 to zmiana nazwy firmy na Texton, dalsze inwestycje, poszerzenie skali produkcji i asortymentów.

W 1999 roku wspólnie z firmą Cyfral uruchomiliśmy nowoczesną linię do produkcji włóknin płaskich typu spunbond. Wyroby te są stosowane w meblarstwie, zwłaszcza na pokrycia poślizgowe, pokrycia do poduszek, podszewek podbiciowych, pokrycia sprężyn. 

Produkujemy również szeroką gamę włóknin spunbond na wyroby sanitarne, kaletnicze, do budownictwa, jako opakowania oraz agrowłókniny znajdujące zastosowanie w profesjonalnym rolnictwie i ogrodnictwie. Wraz z rozwojem firmy i stworzeniem z firmą Creative Web grupy Polskie Włókniny systematycznie poprawiamy jakość produkowanych wyrobów.

Obecnie jesteśmy nowoczesną, stale rozwijającą firmą, która inwestuje zarówno w park maszynowy jak i dział rozwojowo badawczy. Staramy się słuchać naszych klientów i możliwie najlepiej odpowiadać na ich potrzeby. W tym celu zatrudniamy najlepszych specjalistów od technologii produkcji , inżynierów materiałowych, a także udoskonalamy system kontroli w trakcie i po procesie produkcji. Dzięki temu możemy sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez naszych długoletnich klientów oraz gotowi jesteśmy do podjęcia współpracy z nowymi partnerami.