Producent włókniny wigofil

 

Fizelina, wigolen, wigofil to określenia dotyczące jednej i tej samej tkaniny. Włóknina powstała z wysokiej jakości polipropylenu w technologii spunbond (bezpośrednie formowanie włókien z granulatów polimerowych i wytwarzaniu powierzchniowej włókniny nietkanej) charakteryzuje się wytrzymałością na ścieranie, rozciągnie i rozrywanie. Wigofil jest niepalny (topi się) i doskonale przepuszcza powietrze. Ten materiał o bardzo dobrych właściwościach użytkowych ma niewielką wagę i miłą w dotyku teksturę. Ponieważ doskonale się formuje, wycina i szyje, znalazł zastosowanie w wielu branżach:

  • w reklamie i marketingu (torby wielokrotnego użytku),
  • w ogrodnictwie (agrowłóknina),
  • w meblarstwie (do renowacji starych mebli, obicia niewidocznych części mebli),
  • w produkcji odzieży ochronnej (fartuchy),
  • w medycynie i farmacji,
  • w fotografice (tła),
  • w transporcie (przekładki),
  • w krawiectwie i obuwnictwie (wzmocnienie materiału pod zapięcia).

Specyficzny, uniwersalny i powszechnie stosowany materiał wzmacnia m.in. wnętrze torebek, stanowi warstwę poślizgową materacy lub pokrowce na pojazdy albo meble ogrodowe. Możliwości jego wykorzystania jest naprawdę wiele.

Nowoczesne, wysokiej jakości, płaskie włókniny PPW dostępne są w ofercie Texton – producentowi, który dostarcza tkaniny spełniające wymagania światowego rynku. W bardzo dobrze wyposażonym parku maszynowym z najwyższej jakości polipropylenu powstaje fizelina o wysokich parametrach technicznych, ciągłej powierzchni i stałej gramaturze. Ze względu na różne potrzeby naszych Klientów dostosowujemy parametry techniczne tkaniny tj. kolor, gramaturę, wymiary i wykończenia (hydrofilowe, hydrofobowe, antystatyczne, trudnopalne, ze stabilizatorem UV) do indywidualnych życzeń.

Wigolen z naszej produkcji to produkt bezpieczny i przebadany pod względem masy, wytrzymałości, barwy, średnicy włókna, hydrofobowości i hydrofilowości, rezystywności włókniny wigofil. Nowoczesne metody produkcji sprawiają, że podczas jego wytwarzania nie powstają substancje szkodliwe i powodujące zanieczyszczenia powietrza. Zalety naszego wigolenu docenili Klienci z wielu branż m.in. meblarskiej, budowlanej, medycznej, ogrodniczej i rolniczej.

Jeśli poszukują Państwo producenta z dużym i bogatym doświadczeniem, elastycznego, słuchającego Klientów i możliwie najlepiej odpowiadającego na ich potrzeby, a przy tym oferującego materiał bardzo dobrej jakości w korzystnych cenach, zapraszamy do współpracy z nami.