Producent włókniny do mebli

Firma Texton jest jednym z czołowych producentów włóknin do mebli na rynku polskim. W naszej ofercie można znaleźć szeroką gamę wysokiej jakości włóknin spełniających najwyższe wymagania!

Jako producent włókniny do mebli dysponujemy nowoczesnym zapleczem pozwalającym nam na produkcję włóknin o bardzo dobrych właściwościach.

Naszą specjalnością są włókniny płaskie TEXFIL typu spunbond z polipropylenu PP, które znalazły szerokie zastosowanie w branży meblarskiej. Stosowane są one między innymi jako pokrycia sprężyn, poszewek podbiciowych, jako pokrycia do poduszek oraz pokrycia poślizgowe.

Produkowane przez nas włókniny płaskie spunbond są nie tylko wytrzymałe i trwałe, ale również zapewniają optymalny komfort użytkowania.

Włóknina polipropylenowa PP – spunbond to liczne korzyści:

  • odporność na ścieranie
  • niska rozciągliwość
  • cyrkulacja powietrza
  • gładka nawierzchnia
  • trudnopalność

Nasze włókniny meblowe mogą także posiadać różne warianty wykończeń – hydrofilowe, hydrofobowe, antystatyczne.

Przygotowujemy włókniny na indywidualne zamówienie – możemy dopasować je do potrzeb naszych klientów pod kątem ich parametrów technicznych, wymiarów, gramatury oraz kolorystyki.

Wszystkie produkowane przez nas włókniny TEXFIL są poddawane dokładnym badaniom potwierdzającym ich jakość.

W razie dodatkowych pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji – jako producent włókniny do mebli postaramy się odpowiedzieć na wszystkie z nich.